خبرها

۲۵ دی ۱۳۹۶

خودروی خودران چری در نمایشگاه CES 2018

در نهم ژانویه 2018، نمایشگاه CES (بزرگ‌ و تاثیرگذارترین نمایشگاه فناوری دنیا) در لاس‌وگاس ایالات متحده برگزار شد و چری با نسخه‌ی خودران خودروی آریزو5 خود در نمایشگاه توجه جهان را جلب خود نمود. این آریزو5 خودران ویژه که بر پایه‌ی پلتفرم خودران آپولو Baidu ساخته شده است، محصول مشترک همکاری دو برند Chery و  Baiduمحسوب می‌شود. این خودرو که از سیستم هدایت Apollo Pilot بهره می‌برد، قابلیت ورود به عرصه‌ی تولید انبوه را نیز بدست آورده است.

آریزو5 ویژه نمایشگاه CES 2018
آریزو5 ویژه نمایشگاه CES 2018

 

خودروسازها و شرکت‌های فناوری سطح اول دنیا با توسعه فناوری هوش مصنوعی و سیستم‌های رانندگی خودکار در سال‌های اخیر، عمدتا نمایشگاه CES را برای نمایش فناوری‌های خودران خود انتخاب نموده‌اند. حضور مشترک دو برند Baidu و Chery در نمایشگاه  CES 2018گویای اعتماد بنفس فوق‌العاده و توانایی بالای حاضر در این پیوند فناورانه چینی است.

برند چری به عنوان یک برند پیشرو و نوآور مستقل چینی توانسته است که از طریق نوآوری‌های مستقل چون سیستم چندرسانه‌ای خودرویی، سیستم مجازی‌سازی اینترنت وسیله‌ی نقلیه IOV) به معنی، مدیریت عملکرد همزمان چند سیستم‌ خودرویی) و دیگر فناوری‌های کلیدی دستاوردهای ارزشمندی بدست آورد که قطعا بر قدرت رقابت چری در حوزه‌ی خودروهای هوشمند آینده خواهد افزود. از سال 2010، برند چری در تولید فناوری مدیریت هوشمند وسیله‌ی نقلیه (Intelligence Connected Vehicle) معروف به ICV پیشتاز بوده و با همکاری انستیتو علوم فیزیک Hefei (از آکادمی علوم چین)، فناوری پلتفرم خودرویی رانندگی خودکار را ایجاد نموده است. در سال 2016، سازمان شهرداری ووهوی خلق چین به شرکت Baidu برای ایجاد اولین «مرکز عملیاتی رانندگی تماما خودکار» جهان در منطقه توسعه صنعتی فوق‌پیشرفته در ووهو (شهری که دفتر مرکزی و کارخانه اصلی چری در آن مستقر است) کمک نمود تا بدین ترتیب، پایه و اساس مرکز عملیات ICV چری بنا نهاده شد. در طی هفت سال گذشته، چری توانسته است تا دو نسل از ICV را معرفی نماید. نسل سوم ICV که در حال ساخت می‌باشد، خودروی تماما خودران بر پایه پلتفرم Chery EQ EV و با قابلیت تولید صنعتی‌ است.

 

نمایش خیابانی نسل دوم فناوری ICV چری
نمایش خیابانی نسل دوم فناوری ICV چری

 

چری در ساخت فناوری‌های هوشمند خودرویی مانند فناوری تشخیص لاین مسیر، پردازشگر داده‌ی رادار موج میلی‌متری، ردیابی و تشخیص وسیله‌ی نقلیه، برنامه‌ریزی مسیر محلی (Local Path Planner)، کنترل زیر خودرو و همچنین فناوری‌های هوشمند خودرویی چون پردازشگر داده رادار لیزری، پردازشگر داده RTK و پردازشگر داده‌های نقشه‌ای تسلط تام دارد. چری همچنین بیش از 10 نوع فناوری پیشرفته کلیدی را در خودروهای خود بکار گرفته است که در میان آنها می‌توان به سیستم مسیریاب تعاملی، سیستم کابین نسل بعدی، ردیاب مردمک چشم و شناسایی چهره، V2X (فناوری کلیدی سیستم ردیابی دوربرد) اشاره نمود. با اینکه چری تحقیق و توسعه مستقلی را اجرایی کرده است و همکاری راهبردی ثمربخش و قابل‌توجهی را با شرکت Baidu در حوزه خودروهای هوشمند عملیاتی ساخته است.   

 

خودروهای خودران مشترکا با ساخته شده‌اند Baidu و Chery
این خودروهای خودران مشترکا توسط بایدو و چری ساخته شده‌اند

 

در کنفرانس جهانی اینترنت نوامبر 2016 که در شهر ووژن از استان ژجیانگ چین برگزار گردید، خودروی خودران eQ که مشترکا توسط چری و بایدو تولید گردیده است، برای اولین بار در یک خیابان شهری معمولی در چین به تست رانندگی گذاشته شد. برند چری به عنوان یکی از اعضای اصلی برنامه آپولو Baidu، می تواند به سرعت به فناوری هوش مصنوعی  Baiduدسترسی پیدا کرده و آن را پیاده‌سازی نماید. تکنولوژی ساخت خودروی چری در فرآیند توسعه دقیق و مدیریت یکپارچه بخش‌های مختلف صنعتی و همچنین سیستمی خدمات فروش عالی باعث شده تا چری و بایدو به بزرگترین شراکت فناورانه چین تبدیل شود.

 

سه خودروی خودران چری در عضویت تیم ملی خودروهای برگزیده چین
سه خودروی خودران چری در عضویت تیم ملی خودروهای برگزیده چین

 

خودروهای هوش مصنوعی بدون شک آینده‌ای امیدوارکننده دارند. درست همانطور که اپل صنعت گوشی‌های همراه را دگرگون نمود، خودروهای خودران انقلابی در صنعت حمل و نقل ایجاد خواهند نمود. به منظور تقویت همکاری دو شرکت، دو طرف همکاری‌های در زمینه‌هایی از جمله IOV، رانندگی اتوماتیک و خودران انجام خواهند داد تا تغییرات چشمگیری در صنعت خودرو سازی ایجاد نمایند. در ماه ژوئن، Chery و Baidu با امضا تفاهم نامه در مورد همکاری خود را در ایجاد «موسسه تحقیقات شرکت چری در سیلیکون ولی» آغاز نموده‌‍اند. این امر به توسعه فن آوری های ICV کمک نموده و بنیاد فنی جامع برای توسعه بازار جهانی چری را فراهم می آورد. مطابق با برنامه چری با توسعه ICV به کمک Baidu در سال 2018، تولید انبوه خودروهای خودران را در 2020 به تولید انبوه خواهد رساند.

 

مراسم امضا قرارداد همکاری فی مابین چری و Baidu
مراسم امضا قرارداد همکاری فی مابین چری و Baidu

 

در طول نمایشگاه CES 2018 یک ناوگان از خودرو های خود ران در بزرگراهها کالیفرنیا مورد آزمایش قرار گرفتند. وجود خودرو های خود ران در خیابان های کالیفرنیا عجیب نیست. تنها در سال 2014، 45 شرکت از سراسر دنیا خودرو های خود را جهت تست به خیابان ها آورده اند که از این تعداد، 14 شرکت با پیشه و یا سرمایه گذاری ها چینی( تقریبا 31 درصد) بوده که در همین بازه زمانی 19 شرکت آمریکایی خودرو های خود را تست نموده اند. به عنوان یکی فعالان در زیمینه هوش مصنوعی و رانندگی خودکار، چری یک شرکت در زمینه تحقیق و توسعه ، بررسی داده  و توسعه عملکرد و تست جاده خودرو های خود ران به نام تکنولوژی "Leonis" آمریکای شمالی در سیلیکن ولی به ثبت رسانده است. بعد از انجام کارها ثبت شرکت دریافت گواهینامه های مورد نیاز جهت تست خودرو در کالیفرنیا را هم دریافت خواهد نمود. فعالیت های چین در زمینه هوش مصنوعی و رانندگی خودکار توجه فراوانی از سلیکون ولی و جهان را به خود جلب نموده است.

ایجاد ارتباطات هوشمند اصل ترین استراتژی شرکت چری بوده است. در نمایشگاه CES 2018 چری دستاورد های خود را در زمینه رانندگی خودکار در کنار همکاری نوآورانه خود با Baidu را در به جهان نشان داد. چری در نماشگاه CES 2019 نیز برای نمایش تکنولوژی های پیشرفته خود در زمنیه رانندگی خودکار شرکت خواهد نمود. ما سخت تلاش می کنیم تا به اهداف عالی خود در زمینه رانندگی خودکار و ایجاد بستری مناسب جهت مسافرت ایمن تر و اقتصادی تر و تدوین سبک جدید سفر برای جامعه جهانی تحقق بخشیم.

 

مدیران خودرو

© 2016 All rights reserved by cheryco.ir - Designed & developed by Parsnemoodar