خبرها

۱۸ دی ۱۳۹۶

توضیحات سازمان ملی استاندارد در مورد عدم توقف تولید تیگو5

"آقای هادیان در مورد خودروی چری تیگو5 بیان کردند که «فقط مدل T۲X خودروی TIGGO۵ الزامات استاندارد را رعایت نکرده و با توقف خط تولید مواجه شده است، اما دو مدل دیگر تیگو5 الزامات را رعایت و مجوز مربوطه را جهت تولید اخذ کردند». مدل T۲X  خودروی تیگو5 که مدل اولیه این خودرو بوده است، از دی سال 95 دیگر تولید نمی‌شود و خودروی تیگو5 جدید از همان اواخر سال 95 وارد بازار شده و کلیه مجوزهای استاندارد را نیز اخذ نموده است، به علاوه که در ارزیابی سازمان استاندارد کشور مبنی بر تعیین سطح کیفی خودروهای تولید داخل، خودروی تیگو5 همراه با آریزو5 دارای 3 ستاره و در رده بالای کیفی قرار دارد."

سازمان ملی استاندارد ایران (ISQI) دیروز (17 دی) در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، توضیحات تکمیلی را در مورد توقف تولید 25 مدل خودروی غیراستاندارد اعلام نمود که مبنی بر آن خودروی چری تیگو5 دارای تمام استانداردهای تولید معرفی شد. تیگو5 جدید که از سال 95 با کلیه مجوزهای استاندارد وارد بازار شده و اخیرا نیز در ارزیابی سازمان استاندارد کشور خودروی تیگو5 دارای 3 ستاره و با رده بالای کیفی است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا در پی مصاحبه جناب اقای سید جمال هادیان، سخنگوی سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص توقف تولید 25 مدل خودروی اعلامی، توضیحات تکمیلی در مورد شبهات ابراز نمودند که شرح کامل آن در ادامه آمده است.

سیدجمال هادیان سخنگوی سازمان ملی استاندارد ایران در گفت‌وگو با ایسنا و در ارتباط با واکنش برخی خودروسازان و نیز سوالات مخاطبان در خصوص توقف خط تولید ۲۵ خودرو سواری و سنگین، اظهار کرد: ۲۵ خودروی اعلام شده که با توقف خط تولید روبه‌رو شده‌اند موفق به رعایت الزامات استانداردهای اجباری در زمانبندی اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد نشده‌اند. وی ادامه داد: این ۲۵ مورد یا خودروهایی هستند که خط تولیدشان از قبل متوقف شده یا باید خط تولیدشان از تاریخ اعلام شده متوقف شود، بنابراین این‌که خودرویی از قبل با توقف خط تولید از جانب خودروساز روبه‌رو شده خللی در موضوع ایجاد نمی‌کند و این‌که برای اولین بار بدون اجبار سازمان ملی استاندارد برخی خودروسازان خط تولید برخی خودروهایشان را متوقف کرده‌اند اقدامی پسندیده است. به گفته سخنگوی سازمان ملی استاندارد ایران خودروهایی که با توقف خط تولید مواجه شدند خودروسازشان زمانبندی تکمیل پرونده در مورد انجام آزمون‌ها و الزامات استاندارد را ارائه نکرده و این بدان معناست که متوجه شدند از انطباق استاندارد برخوردار نخواهند شد.

عدم توقف تولید تیگو5

آقای هادیان همچنین در مورد خودروی چری تیگو5 نیز اینگونه بیان کردند که مدل T۲X خودروی TIGGO۵ الزامات استاندارد را رعایت نکرده و با توقف خط تولید مواجه شده است، اما دو مدل دیگر تیگو5 الزامات را رعایت و مجوز مربوطه را جهت تولید اخذ کردند.

لازم به ذکر است که مدل T۲X  خودروی تیگو5 که مدل اولیه این خودرو بوده است، از دی سال 95 دیگر تولید نمی‌شود و خودروی تیگو5 جدید از همان اواخر سال 95 وارد بازار شده که همان‌طور که آقای هادیان هم بیان کردند، این مدل کلیه مجوزهای استاندارد را نیز اخذ نموده است، به علاوه که در ارزیابی سازمان استاندارد کشور مبنی بر تعیین سطح کیفی خودروهای تولید داخل، خودروی تیگو5 همراه با آریزو5 دارای 3 ستاره و در رده بالای کیفی قرار دارد.

مدیران خودرو

© 2016 All rights reserved by cheryco.ir - Designed & developed by Parsnemoodar