خبرها

۱۳ آذر ۱۳۹۶

آریزو5 EV برقی در دومین نمایشگاه خودروی تهران (آذر 96)

اقتصاد ایران که بعد از مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌های ناشی از آن با رشد و توسعه همراه شد، خودروسازان اروپایی شروع به بازگشت به بازار ایران کردند و سرمایه‌گذاری‌های مختلفی را در کشورمان صورت دادند. یکی از جنبه‌های رشد تعاملات اقتصادی کشورمان با جهان غرب در همین نمایشگاه خودروی تهران نمود یافت، به‌طوری که 25 برند خودروساز ازجمله رنو، فولکس واگن، تویوتا، فوتون، بایک، چانگان، BYD و هاوال در این رویداد شرکت کردند. ورود برندهای مطرح خودروساز و افزایش فعالیت‌های صنعت خودروسازی کشورمان به خوبی در همان اولین روز نمایشگاه مشهود بود، به‌طوری که در اولین روز حدود 100،000 بازدیدکننده از نمایشگاه دیدن کردند.

چری از میان خودروهای سری TIGGO و ARRIZO، خودروهای آریزو5 TE (توربوشارژ)، دو دستگاه آریزو5 EV، تیگو5، تیگو7، تیگو2 (در ایران تحت مدل X22)، تیگو3 (در ایران تحت مدل X33) را در غرفه مدیران خودرو به نمایش گذاشت. اما گل سرسبد این محصولات، خودروی برقی ARRIZO5 EV بود که برای اولین بار در ایران معرفی می‌شد.

آریزو5 با موتور 1.5 لیتری بنزینی با موتور قدرتمند و مخصوصا طراحی زیبایش توانسته است که در مدت کمی که در بازار ایران عرضه شده است فروش خوبی کسب کند. به خاطر استقبال بازار از این خودرو، چری تصمیم گرفت که نسخه توربوشارژ آن را با 35 درصد شتاب بیشتر و مصرف سوخت کمتر نیز وارد بازار ایران کند و بدین ترتیب، در شهریور امسال نسخه آریزو5 TE (توربوشارژر) در ایران رونمایی و عرضه شد. اکنون نیز با توجه افزایش گرایش عمومی به خودروهای برقی و هیبریدی، چری تصمیم دارد در صورتی که زیرساخت‌های لازم و مناسبی برای تامین انرژی خودروهای برقی توسط دولت و بخش خصوصی در کشورمان فراهم شود، نسخه‌ی برقی آریزو5 را نیز با نام آریزو5 EV وارد بازار ایران نماید تا علاقه‌مندان به استفاده از انرژی پاک در خودروها بتوانند از این محصول زیبا و باکیفیت بهره‌مند شوند. هرچند که به نظر می‌رسد موضوع فراهم‌سازی زیرساخت‌های انرژی لازم تا تحقق خود به زمان و توجه بسیاری در کشورمان نیاز دارد.

خودروی ARRIZO5 EV که در ماه مرداد امسال در چین رونمایی شد، دارای حداکثر قدرت معادل با 90 کیلووات یا ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۲۷6 نیوتن متری است. این خودرو می تواند تا ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد و با هربار شارژ مسافتی تا 418 کیلومتر را طی کند. با توجه به گشتاور بالای موتور برقی با اطمینان می‌توان انتظار داشت که از نظر شتاب نیز سریع‌ترین مدل آریزو5 باشد. علاوه بر تجهیز به سیستم شارژر سریع، این نسخه‌ی آریزو5 را می توان با استفاده از برق ۲۲۰ ولت شارژ کرد.

در صورتی که این خودرو به کشور وارد شود، می توان آن را گزینه‌ی مناسبی برای ناوگان حمل و نقل عمومی درنظر گرفت. از امکانات این خودرو باید به سانروف برقی، تودوزی چرمی، دوربین دید عقب، سیستم کنترل پایداری، ترمز ضد قفل، ترمز دیسکی در هر ۴ چرخ، فرمان چرمی و تهویه ی مطبوع دستی اشاره کرد

 

آریزو5 EV برقی

 

 

DISCOVER CHERY

© 2016 All rights reserved by cheryco.ir - Designed & developed by Parsnemoodar