خبرها

۲۷ مهر ۱۳۹۶

ابلاغیه لغو محدودیت شماره‌گذاری 10 خودرو از پلیس راهور

سرهنگ روحی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: بر اساس بخشنامه جدید هیئت دولت ( 16 مهر)، که مصوبه قبلی را اصلاح کرده است و امروز هم به پلیس راهور ابلاغ شد، شماره گذاری خودروهای با مصرف سوخت بیش از 8.5 لیتر در 100 کیلومتر که از 20 شهریور منوط به اسقاط یک خودرو فرسوده شده بود، به روال گذشته بازگشت و این خودروها شماره گذاری می شود.

لغو محدودیت شماره‌گذاری 10 خودرو

وی افزود: پلیس راهور ناجا با استناد به مصوبه 24 مرداد هیئت دولت مبنی بر اسقاط یک خودرو فرسوده به ازای تولید یک خودرو نو با مصرف سوخت بیش از 8.5 لیتر؛ از شماره‌ گذاری 9 مدل خودرو جلوگیری کرده بود که باتوجه به اصلاح این مصوبه در هیئت دولت و مستثنی کردن 4 شرکت خودروساز داخلی از این قانون، پلیس راهور ناجا هم شماره گذاری این خودروها را از سر گرفت.

لغو محدودیت شماره‌گذاری 10 خودرو

 

براساس مصوبه 24 مرداد هیئت دولت، پلیس راهور شماره گذاری خودروهایی همچون تیگو 5، آریزو 5، X33 (از مدیران خودرو)، جک S5، لیفان 820 (کرمان موتور)، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S7 (ایران خودرو) و BYD S6 (کارمانیا) را منوط به اسقاط یک خودرو فرسوده به ازای شماره گذاری هر خودرو صفر کرده بود. البته لازم به ذکر است که علی‌رغم اعلام خودروی تیگو5 در فهرست 10 خودروی پلیس راهور، ولی در واقع تولید تیگو5 از اسفند 95 متوقف شده و اکنون تیگو5 با فیس‌لیفت جدید و مصرف سوخت 8،3 لیتر در 100 کیلومتر جایگزین آن شده است که در پستهای قبلی و همچنین وبسایت چری تاییدیه سازمان استاندارد ملی ایران مبنی بر مصرف 8.3 لیتری آن ارائه شده است. تاییدیه سازمان ملی استاندارد در 95/09/30 مبنی بر مصرف 8/3 لیتری تیگو5 جدید در هر صد کیلومتر نشانگر این است که این خودرو با موتور 2 لیتری تنفس طبیعی خود از کم‌مصرف‌ترین SUVهای بازار است.
 

 

DISCOVER CHERY

© 2016 All rights reserved by cheryco.ir - Designed & developed by Parsnemoodar