خبرها

۱۵ مهر ۱۳۹۶

تکذیبیه خبر توقف پلاک تیگو5

با توجه به خبرهایی که در رسانه‌ها مبنی بر توقف پلاک کردن خودروی تیگو5 منتشر شده است، شرکت مدیران خودرو و برند چری لازم می‌داند که در این مورد نسبت به عدم صحت این امر اطلاع‌رسانی نماید. در واقع، انتشار این خبر ناشی از نوعی سوء‌تفاهم بوده و در نتیجه، انتشار آن سبب سردرگمی بسیاری از مخاطبان آن شده است. طبق اخبار واصله، معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرده است که شماره‌گذاری خودروهایی که مصرف سوخت ترکیبی 8.5 لیتر و بیش از 8.5 لیتر در 100 کیلومتر دارند، متوقف خواهد شد.

تکذیبیه خبر توقف شماره‌گذاری تیگو5

در همین راستا نام 9 خودرو از طریق این معاونت جزء مشمولان این طرح اعلام شده که در این میان نام خودروی تیگو5 هم به چشم می‌آمد، اما نکته قابل توجه این است که این اعلام مربوط به مدل قدیمی تیگو5 بوده که دیگر هم تولید نمی‌شوند، بلکه تیگو5 با فیس‌لیفت جدید جایگزین آن شده که مصرف سوخت آن کمتر از حد غیرمجاز اعلامی معاونت فنی و مهندسی راهنمایی و رانندگی می‌باشد.

برخلاف اخبار نادرستی که در مورد مصرف سوخت بالای 8/5 لیتر تیگو5 جدید در بعضی رسانه‌ها مطرح شده، این خودرو دارای تاییدیه سازمان ملی استاندارد در تاریخ 1395/09/30 مبنی بر مصرف 8/3 لیتری در 100 کیلومتر است. نتیجتا تیگو5 جدید یکی از کم‌مصرف‌ترین خودرو‌های SUV بازار ایران بوده و موتور 2 لیتری تنفس طبیعی آن از عملکرد موتور توربوشارژ رقبای دیگر با حجم مشابه بهتر است.

مدرک سازمان ملی استاندارد ایران برای مصرف 8/3 لیتری تیگو5 جدید
مدرک سازمان ملی استاندارد ایران در مورد مصرف 8/3 لیتری تیگو5 جدید در هر 100 کیلومتر

 

DISCOVER CHERY

© 2016 All rights reserved by cheryco.ir - Designed & developed by Parsnemoodar